خطا
  • JFolder::create: نمی توان پوشه را ایجاد نمود Path: /www/htdocs/w00ffcb4/cache/template
پرینت

موج محکومیت گسترده اعدام شیخ النمر در جهان اسلام

نوشته شده توسط Mahdiar. Posted in Shia News

به گزارش «شیعه نیوز»، شیخ مصطفی ملص رئیس تشکل لبنانی موسوم به اللقاء التضامنی الوطنی(تجمع همبستگی ملی) با محکوم کردن جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر تاکید کرد اعدام آیت الله شهید شیخ نمر باقر النمر جنایتی است که با تمام موازین و معاهدات بین المللی مربوط به حقوق بشر تعارض دارد و اعدام وی، راهی برای فتنه است، در حالی که ما به شدت به مهار آن و جلوگیری از وقوع فتنه نیاز داریم.

وی از تمام گروه‌های عربی و بین المللی مدافع حقوق بشر خواست این جنایت را محکوم کرده و برای توقف اعدام‌های سیاسی و شکنجه مخالفان(آل سعود) اقدام کنند.

صالح عاشور نماینده پارلمان کویت هم تاکید کرد شیخ نمر باقر النمر نه کسی را کشته بوده و نه دست به انفجار زده بود، او فقط خواستار آزادی و حقوق شده بود و سلاحش فقط کلمه و نه به خشونت بود،‌وی بهای شجاعتش را در زمانی که امثال وی کم پیدا می‌شوند، پرداخت کرد.

المنار همچنین از ورود جنگ افزارهای آل سعود به منطقه قطیف برای سرکوب هرگونه تجمع یا اعتراض مردم این منطقه شیعه نشین در پی جنایت اعدام شیخ نمر النمر خبر داد.

شیخ عبدالامیر قبلان معاون رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان هم اظهار داشت جنایت قتل آیت الله شیخ شهید نمر النمر، اعدام عقل، میانه‌روی و گفت‌وگو است.

وی افزود اجرای حکم اعدام علامه شیخ نمر باقر النمر یک اشتباه فاحش بود که امکان جلوگیری از آن از طریق صدور عفو پادشاهی وجود داشت که می‌توانست به کاهش تنش مذهبی و طایفه‌ای در منطقه عربی منجر شود.

در عراق هم رئیس فراکسیون حزب الدعوه در پارلمان عراق تاکید کرد اعدام شیخ النمر، عواقب وخیمی به  دنبال خواهد شد و مجازات و خشم نفرت از عربستان را به دنبال خواهد داشت.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین/فرماندهی کل هم در بیانیه‌ای تاکید کرد جنایت اعدام شیخ نمر باقر النمر، بیانگر پافشاری عربستان سعودی بر شعله ور کردن آتش طایفه‌‌گری است.

وزارت کشور آل سعود امروز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 میلادی در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیتهای شیعی‌ عربستان و در راس آنها شیخ نمر باقر النمر به اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

آل سعود سه مبارز شیعی دیگر به نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبد الکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

شیخ نمرالنمر از مطرح ترین شخصیت‌های مخالف پروژه آمریکایی صهیونیستی و مدافعان حقوق ملت فلسطین در عربستان به شمار می‌رود.